Artykuły
Finansowanie

Czy warto skorzystać z usług firmy doradczej?

Przedsiębiorcy często zastanawiają się, czy przy poszukiwaniu źródeł finansowania swoich celów biznesowych, warto jest skorzystać z usług firmy doradczej, czy może lepiej wybrać ścieżkę bezpośrednio do instytucji finansowej, a może spróbować pozyskać środki samemu? Zatrudnienie firmy doradczej gwarantuje przede wszystkim kompleksową obsługę inwestycji oraz zaoszczędzenie czasu podczas spraw związanych z formalnościami.

Na czym polega praca firmy konsultingowej?

Praca profesjonalnego zespołu doradców polega na przygotowaniu i realizacji procesów związanych z pozyskiwaniem źródeł finansowania inwestycji, poszukiwaniu najkorzystniejszych rozwiązań kapitałowych dla uzyskania maksymalizacji oczekiwań i minimalizacji ryzyk związanych z realizacją zadania inwestycyjnego.

Zespół doświadczonych doradców zajmuje się:

 • opracowywaniem biznesplanów,
 • optymalizacją planowanych źródeł finansowania, m.in. kredytów komercyjnych, czy środków wsparcia z Unii Europejskiej,
 • identyfikacją zagrożeń i ryzyk związanych z finansowaniem inwestycji,
 • opracowaniem alternatywnych rozwiązań pozwalających na realizację planowanej inwestycji,
 • doborem instytucji pożądanych przy współpracy podczas realizacji inwestycji,
 • analizą i wyborem optymalnej formy prawnej zarówno istniejącego podmiotu lub podmiotu celowego
 • przeprowadzeniem klienta przez cały proces inwestycyjny: od skompletowania i złożenia dokumentacji aplikacyjnej, przez uzyskanie finansowania na inwestycję, nadzór finansowy nad w trakcie realizacji projektu po jego rozliczenie.

Kiedy warto skorzystać z usług firmy doradczej?

Często decyzja o współpracy z firmą doradczą zapada zazwyczaj wówczas, kiedy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że nie wszystko – wbrew temu czego oczekują instytucje – jest w stanie zrobić we własnym zakresie. Z reguły, po kilku popełnionych błędach i kosztownych konsekwencjach.

Czasami lepiej nie ryzykować i zlecić wykonanie zadania specjaliście. Przy większych projektach, gdzie wzrasta ilość pracy nad projektem, a czynności, jakie należy wykonać, zdają się być o wiele bardziej skomplikowane, zatrudnienie firmy zewnętrznej może być wręcz konieczne.

Decydując się na wsparcie firmy doradczej, w kontekście uzyskania wsparcia finansowego należy zadać sobie pytanie – czy zależy nam na kompleksowym zrealizowaniu biznesowego celu w postaci inwestycji. Jeżeli tak, to warto zdecydować się na wsparcie firm doradczych.

Doradztwo biznesowe w tym kontekście, pojmowane jest jako szeroko ujęta usługa realizacji koncepcji biznesowej, która daj nam dużo większe szanse osiągnięcia sukcesu.

Co zyskujemy przy współpracy z doradcą?

Doradca jest dzisiaj bardzo wygodną opcją, a większość z nas szuka takiej właśnie dla siebie – z naprawę wielu względów.

Jeśli nasza wiedza z zakresu bankowości nie jest zbyt duża, powinniśmy skorzystać z takiej opcji, gdyż na pewno zaoszczędzimy sobie sporo czasu i nerwów, będziemy również w zasadzie pewni, że wybrana oferta faktycznie będzie dopasowana do naszych potrzeb.

Zespół aob consulting doradzi kompleksowo

Doradzamy kompleksowo na każdym etapie — od pomysłu do zakończenia inwestycji.

Całość prac wykonujemy w imieniu Inwestora, załatwiając wszystkie formalności. Zapewniamy też odpowiednie doradztwo prawne i ubezpieczenie na każdym etapie inwestycji. W efekcie tworzymy ofertę finansowania inwestycji idealnie skrojoną dla Twojej firmy i projektu.

Kontakt

Skontaktuj się
z nami

adres
Armii Krajowej 14b, IIIp
72-600 Świnoujście

Formularz kontaktowy

  Zapytanie

  Termin

  Dane kontaktowe

  Zgody

  Zapisz się do newslettera

  Bądź na bieżąco z naszymi artykułami

   Imię
   Nazwisko
   E-mail
   Zapoznałam/em się z informacjami o Administratorze oraz o przetwarzaniu moich danych osobowych. Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi. Jeśli Twoje pytanie będzie odnosić się do naszych usług, w odpowiedzi możemy przedstawić Ci ofertę, a także w przyszłości przekazywać informacje handlowe.