Artykuły
Finansowanie

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Doradca jest osobą, która posługuje się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem, by pomóc klientowi zaoszczędzić przede wszystkim czas i pomóc w wyborze takiej oferty, która będzie dla niego najkorzystniejsza z dostępnych na rynku.

Oferty finansowe

Obecnie dostępnych ofert finansowych jest bardzo wiele (kredyty, leasingi, ubezpieczenia).

Nie łatwo jest śledzić na bieżąco wszystkie propozycje instytucji finansowych.

Ponadto, samodzielne analizowanie ofert w może okazać się nie lada wyzwaniem: bankowy żargon, skomplikowane sformułowania, ukryte koszty.

Ich zrozumienie może okazać się dla zwykłego konsumenta niemożliwe, a błędna ich interpretacja ryzykowna.

Jaki jest wkład doradcy finansowego?

Doradca finansowy, jako osoba monitorująca rynek finansowy na bieżąco, orientuje się w ofertach banków, dysponuje niezbędnymi narzędziami i przydatnymi znajomościami, dzięki którym szybko otrzymuje niezbędne informacje.

Korzyści posiadania doradcy finansowego

Nawiązując z nim współpracę, zyskujemy swoistego tłumacza, który nie dość, że wyjaśni nam wszystkie te pojęcia, to dzieląc się swoim doświadczeniem, przeprowadzi przez cały proces od wyszukania odpowiedniego produktu, przez weryfikację ofert po uzyskanie interesującego nas finansowania.

Jak wygląda współpraca z doradcą finansowym, w przypadku chęci uzyskania dodatkowego finansowania na inwestycję?

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu z klientem.

Doradca musi poznać nasze potrzeby i zamierzenia inwestycyjne.

Niezbędnym jest również zgromadzenie informacji nt. sytuacji finansowej inwestora, jego źródeł dochodu.

Godny polecenia doradca przede wszystkim zrobi najpierw z nami wywiad, spyta o nasze potrzeby i zamiary.

Zgromadzi informacje o naszym stanie finansowym, jakie mamy zarobki, z jakiego tytułu, jak się rozliczamy z urzędem i wiele innych.

Po takiej kilkunastominutowej (plus minus) rozmowie, doradca na podstawie tych informacji jest w stanie poszukać najlepszych ofert na rynku.

Wyjaśni też, jak banki „rozumują” wiarygodność kredytową klientów i co można zrobić, żeby przekonać bank, że jesteśmy dobrym płatnikiem, a co za tym idzie – dostać lepszą ofertę.

Z racji swego doświadczenia, rozumie gdzie i co nacisnąć, by osiągnąć nasz cel.

Rzetelny doradca powinien zawsze przedstawić kilka ofert i wyjaśnić, czym się różnią.

Wielu doradców pomaga też klientom skompletować dokumenty.

Częstą praktyką jest podpisywanie upoważnień, byśmy nie musieli czekać w kolejkach w urzędach po potrzebne dokumenty – doradca może zrobić to za nas.

Wielu doradców jest z klientem od samego początku, aż do uruchomienia kredytu, gdzie towarzyszy klientowi w banku podczas podpisywania umowy.

Dobry doradca może nawet czasami odradzić kredyt ze względu na naszą niestabilną sytuację finansową.


Doradca jest dzisiaj bardzo wygodną opcją, a większość z nas szuka takiej właśnie dla siebie – z naprawę wielu względów.

Jeśli nasza wiedza z zakresu bankowości nie jest zbyt duża, powinniśmy skorzystać z takiej opcji, gdyż na pewno zaoszczędzimy sobie sporo czasu i nerwów, będziemy również w zasadzie pewni, że wybrana oferta faktycznie będzie dopasowana do naszych potrzeb.

Kontakt

Skontaktuj się
z nami

adres
Armii Krajowej 14b, IIIp
72-600 Świnoujście

Formularz kontaktowy

  Zapytanie

  Termin

  Dane kontaktowe

  Zgody

  Zapisz się do newslettera

  Bądź na bieżąco z naszymi artykułami

   Imię
   Nazwisko
   E-mail
   Zapoznałam/em się z informacjami o Administratorze oraz o przetwarzaniu moich danych osobowych. Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi. Jeśli Twoje pytanie będzie odnosić się do naszych usług, w odpowiedzi możemy przedstawić Ci ofertę, a także w przyszłości przekazywać informacje handlowe.